Muškátový květ mletýMuškátovník je stálezelený strom, který pochází z Moluckých ostrovů v Indonésii. Dnes muškátovník můžeme nalézt také na Madagaskaru, Mauritiu a v Brazílii. Tento až patnáct metrů vysoký strom plodí teprve od osmého roku života. Úroda se pak každým rokem zvyšuje a v patnáctém roce dosahuje svého vrcholu. Muškátové oříšky nejsou plody, ale jádra semen plodů. Dužina a červený plášť semene ( muškátový květ ) se odstraní a suší zvlášť, nebo společně se semeny ( muškátovými oříšky ). Muškátový květ bývá také označován slovem mácis a má sytou, svěží a teplou vůni. Chuť je ale jemnější než chuť muškátového oříšku. Muškátový květ by se měl používat přednostně před oříškem kvůli zachování jemné barvy pokrmu.

Využití v kuchyni: Muškátový květ mletý je používán v kuchini častěji, než muškátový květ celý. Výborně se hodí do cibulové omáčky. Můžeme jej také v malém množství přidat do polévek, játrových knedlíčků a dušených jídel. Často bývá přidáván do čokoládových nápojů a dezertů se smetanovým sýrem. Milovníci mořských plodů jej přidávají do vývaru z darů moře. Muškátový květ se dobře kombinuje se zelím, mkrví, sýrem, kuřecím masem, špenátem a vaječnými jídly.

Využití v lékařství: muškátový ořech i květ obsahují muškátovou silici, která je důležitou farmaceutickou surovinou. Toto koření upravuje trávení, odstraňuje křeče a má posilující účinky.

Zakoupením tohoto výrobku pomáháte vracet ovdovělé rodiny zpátky do života. Z každého prodaného produktu posíláme 1 Kč Nadačnímu fondu Vrba, jenž pomáhá rodinám, kterým smrt vzala mámu nebo tátu. Za Vaši podporu ze srdce děkujeme.

Zvolit variantu

Název variantyDodáníKusů
10gskladem
Tisk