Nové koření mleté - 25gNové koření, nebo také jamajský pepř či piment pochází z tropické Střední Ameriky a ze západoindických ostrovů. Kolumbus ho objevil na ostrovech v Karibském moři a myslel si, že našel pepř, který hledal. Proto mají jeho plody ve španělštině název pimienta – pepř. Stálezelený pimentovník dorůstá do výšky až 12m a úroda z něj může být až 45 kg koření ročně. Bobule se tvoří z malých bílých květů a ručně se trhají před dozráním. Následně se fermentují a suší. Nové koření z Jamajky má nejvyšší obsah silice. Nové koření voní příjemně a teple. Svoji ostře palčivou chutí připomíná pepř ve spojení s hřebíčkem, skořicí a muškátovým oříškem.

Využití v kuchyni: Zrnka nového koření se přidávají do marinád na zvěřinu, hovězí maso a ryby. Můžeme jej najít také v polévkách a omáčkách. Okurky, nakládaná zelenina a jídla z kapusty jím mohou být trochu okořeněna. Stejně tak játrové knedlíčky, zvěřinové paštiky a kyselé zelí. Nové koření zvýrazňuje chuť také ananasu, švestek, černého rybízu a jablek.

Využití v lékařství: olej získaný z bobulí a listů pomáhá při nadýmání. Podporuje zažívání a má povzbuzující účinky na centrální nervový systém. Mleté nové koření přidané do koupele má antiseptické a uklidňující účinky, přitom také velmi příjemně voní.

KódDodáníCena vč. DPHKusů
151skladem25 Kč

Parametry produktu

Hmotnost
0,025 kg